DEGUSTACJE WIN

Aktualizacja związana z COVID-19

Ponieważ Dom Winny jest także naszym domem, możemy przyjmować maksymalnie 10 osób jednocześnie, biorąc pod uwagę utrzymanie bezpiecznej odległości. Degustacje są organizowane na zewnątrz przy dobrej pogodzie. Maksymalnie możemy zaprosić 20-25 osób. Jeśli chcesz z nami skosztować wina lub planujesz przyjechać do nas z większą grupą niż 10 osób, daj nam znać w każdym przypadku! Dziękujemy za zrozumienie!

Brigi i Sanyi

W okresie zimowym ( grudzień - marzec ) zapraszamy Gości po wcześniejszych uzgodnieniach. Dotyczy to również ogłaszanych przez nas programów. Za to od wiosny do jesieni jesteśmy stale otwarci, ale zachęcamy do wcześniejszego uzgodnienia planowanych programów. Co pozwoli jeszcze lepiej zaplanować Twój pobyt w Tarcal.

Klasyczna degustacja

prezentujemy podstawowe szczepy tokajskie

Furmint, Hárslevelű, Żółty Muskat (3 gatunki):

2000 Ft/osoba

Furmint, Hárslevelű, Żółty Muskat, Botritis – vine, Zempléni Zengő (5 gatunkow):

3000 Ft/osoba

Możliwość degustacji win  Aszú wg własnego wyboru.

Akceptujemy płatność kartą

Degustacja wg gatunków

Furmint, Hárslevelű i Żółty Muskat zebrane z  3 i 5 zboczy.

3 gatunki: 2000 Ft/osoba

5 gatunków: 3000 Ft/osoba

(program 1,5-godzinny )

Akceptujemy płatność kartą

Siódemka Szedmaka

siedem wyjątkowych gatunków

Degustacja win wybranych wg pochodzenia ze zboczy Deák (Tarcal, wzgórze Kopasz) i Sajgó.

Furmint, Hárslevelű, Żółty Muskat, Fordítás, Szamorodni , Zengő, Aszú

Cena: 4000 Ft/osoba – akceptujemy płatność kartą

(program 1,5-godzinny)

 

WYCIECZKI PO WINNICY

WYCIECZKA ZA DNIA PO WINNICY KÖVESD

Nad naszą piwnicą winiarską rozciąga się zbocze Kövesd. Z niego rozpościera się piękna panorama na Bodrog, Zemplén, kaplicę św. Teresy i wzgórze Kopasz. Zapraszamy na wycieczki po zboczu Kövesd, które są uzależnione od warunków pogodowych oraz naszych możliwości i oczywiście po wcześniejszym, telefonicznym lub mailowym umówieniu.

UPDATE 2021

Wycieczka po winnicy jest dostępna tylko wtedy, gdy grupa osiągnie minimalną liczbę 4 osób. W lipcu i sierpniu oferujemy zwiedzanie winnicy wokół naszej winnicy Kövesd w godzinach od 9:00 do 10:30 ze względu na warunki pogodowe czyli ciepło. Wiek + 18 (program dla dorosłych)

Cena : 4000 Ft/osoba

Akceptujemy płatność kartą

Informacje i zgłoszenia : +36 30 943 7395

W Domu Wina Szedmak serwujemy domowy chleb, kiełbasę i ser: 1500 HUF/porcję.

Zalecamy rejestrację na degustacje wina i inne programy! Rezerwacji w języku polskim możesz dokonać telefonicznie: + 36309437395 lub mailowo: szedmakpince@gmail.com

Akceptujemy płatność kartą

WYCIECZKA PO ZBOCZU KÖVESD PRZY ZACHODZIE SŁOŃCA

Obok Domu Wina Szedmak znajduje się malownicze zbocze. Za dnia wydaje się, że to zwyczajne miejsce. Dopiero w blasku promieni zachodzącego słońca odkrywa swoje tajemnice i wówczas dzieją się istne cuda. W okolicy mówi się, że dawniej na wzgórzu mieszkały wróżki. Bardzo cierpiały gdy liczne pożary nawiedzały wzgórza. Pewnego razu do krateru wpadł czarodziej a zakochana w nim wróżka rozpaczliwie go szukała. Jej łzy zalewały całe zbocze i wsiąkały w ziemię a słońce zamieniło je w słodkie wino. Dzisiaj wróżek już nie ma ale spacerując po wzgórzu o zachodzie słońca poczujesz magię i zrozumiesz, że legenda wciąż żyje.  Zapraszamy na wycieczki po zboczu Kövesd o zachodzie słońca, które są uzależnione od warunków pogodowych oraz naszych możliwości i oczywiście po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu.

Cena: 4000 Ft/osoba – akceptujemy płatność kartą

Info i zgłoszenia: +36 30 943 7395

WYCIECZKA PO WINNICY W CZASIE WINOBRANIA

Nasza wycieczka po winnicy z degustacją wina i winogron, dostępna jest w okresie zbiorów (wrzesień – październik). Nasze winnice znajdują się w odległości 5 i 10 km od naszej winiarni.

Dojazd: własnym samochodem, minimalna liczba: 6 osób
Opłata: 5000 HUF/osoba – akceptujemy płatność kartą
Konieczne wcześniejsze umówienie

email: szedmakpince@gmail.com
tel: +36309437395 (polski)

Podczas degustacji wyświetlamy fotografie z naszej winnicy, szczepów winorośli i oczywiście Pogórza Tokajskiego!