WINIARSTWO

Rytm naszej codziennej pracy wyznaczają przyroda, natura i szacunek dla winorośli. Nasze życie podporządkowane jest winnicom, pielęgnowaniu ich i dbaniu by rodziły jak najlepsze wino. A jednocześnie to czas na spotkania z Wami i radość z dzielenia się naszą pasją. Zapewniamy moc atrakcji, poczynając od degustacji win o zachodzie słońca po romantyczny spacer po winnicy, skończywszy na zwiedzaniu naszych niezwykłych piwnic. Staramy się stworzyć przyjazną, rodzinną atmosferę, byś czuł się u nas jak w domu.

sajgo-dulo

POCZĄTKI

Wszystko co dobre w życiu zaczyna się z miłości, pasji i… pracy. Miłość do wina, wiedza i doświadczenie to był najlepszy fundament do budowania historii Winiarni Szedmak.

Kochamy tokajskie winnice od kiedy pamiętamy.

Dlatego dawno, dawno temu postanowiliśmy tę pasję połączyć z pracą. Na szczęście pomogła nam natura, wspaniały klimat Podgórza Tokajskiego i stare, sprawdzone winnice i znakomite lokalizacje na zboczach gór Deak, Kopasz i Sajgo.

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA Z WINNICY!

Odwiedzając Winiarnię Szedmak możesz liczyć na niezapomniane wrażenia, począwszy od degustacji wina o zachodzie słońca aż po romantyczny spacer po winnicy. Gdy jesteś naszym gościem staramy się byś poznał naszą pracę, nasze winnice i wina.

Wieczorna degustacja to nie tylko kosztowanie wina. To opowieść o tym jak i kiedy powstawało, dojrzewało, co wpływa na słodycz, kwasowość. Wreszcie o tym jak w winie zachować miłość i pasję tak byś poczuł to do pierwszego wdechu i smaku.

U nas będziesz czuł się jak u siebie bo nasz dom jest Twoim domem. Witamy gości dosłownie w progach Winiarni Szedmak jak w domu i to dosłownie. Bo Winiarnia Szedmak jest naszym domem.

deak

ZBOCZE

Zbocze Deák, na którym znajduje się jedna z naszych najlepszych winnic, pokrywa gleba lessowa o różnorodnej głębokości. Wzgórze Kopasz, na południowym i południowo-zachodnim zboczu porastają ponad 30 letnie winorośle szczepów Furmint i Zengő.

W 2005 roku podjęliśmy decyzję by na zboczu Sajgó graniczącym z Bodrogkeresztúr obsadzić 2 hektary szczepami: Żółty Muskat, Hárslevelű, Furmint i Zéta. Obecnie nasze winnice zajmują powierzchnię 3.8 ha.

NASZE SZCZEPY

W Winiarni Szedmak znajdziesz większość szczepów białych odmian, najpopularniejszych w regionie Tokaj jak Furmint, Hárslevelű, Żółty Muskat, Zéta, Kabar, Zengő.

Co nas wyróżnia?

Jakość która nie uderza po kieszeni. A z uwagi na znakomite lokalizacje naszych winnic, południowe wystawy zboczy Deak, Kopasz i Sajgo wina są pełne słońca, dobrze zbalansowane i udają się wyjątkowo dobrze.

SZEDMÁK-BORHÁZ-PROGRAMOK-1-800x682

CODZIENNOŚĆ

Po wielu latach wytrwałej pracy udało nam się zrealizować kolejne marzenie. Było nim ukończenie budynku naszej winiarni, która na parterze pełni swoje funkcje gościnne a na piętrze jest naszym ukochanym domem.

Pod domem w głębokiej tokajskiej skale znajduje się piwnica a w niej czekają na Ciebie najlepsze wina z Winiarni Szedmak. Uwielbiamy białe, tokajskie szczepy, które mają wyjątkowy smak podkreślany znakomitymi warunkami klimatycznymi tego wielkiego regionu winiarskiego.