REGION
WINIARSKI PODGÓRZA
TOKAJSKIEGO

Po wielu latach wytrwałej pracy ukończyliśmy Dom Wina Szedmak, który pełni funkcję Winiarni a także jest naszym domem rodzinnym. Lubimy bogactwo odmian winorośli Podgórza Tokajskiego. Oferują unikalny smak, podkreślany szczególnymi uwarunkowaniami klimatycznymi tokajskiego regionu winiarskiego – suchych i ciepłych jesieni.

szedmak-sandor-1

O NAS

Dojeżdżając do Tarcal przez wzgórze Tokaj od strony Bodrogkeresztúr, po lewej stronie napotkasz rząd piwnic Kovesdi. Wśród nich odnajdziesz naszą winiarnię, oznaczoną polską flagą i tablicą w języku polskim. Powita Cię ciepło uśmiechu, a w Twojej lampce będzie delikatnie przelewać się wino pełne smaku i aromatów wygrzanych w słońcu.

Możesz przyjechać z rodziną, przyjaciółmi, ukochaną osobą jak też samotnie. Najważniejsze żebyś dobrze się u nas czuł. Uwielbiamy rozmawiać z każdym Gościem, dając czas aby zaprzyjaźnił się z winem. Nasze degustacje to także relaks i wypoczynek. Przy dobrej pogodzie ugościmy Cię na tarasie w cieniu dorodnych brzóz. Dzieci mogą w tym czasie korzystać z gier i innych zabaw z czasów naszego dzieciństwa. Zimą degustacja wina odbywa się w salonie w naszym DOMU WINA SZEDMAK, przy kominku.

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat naszych win, zorganizować imprezę firmową lub degustację dla większej grupy, skontaktuj się z nami. Przygotujemy indywidualna ofertę. Jesteśmy dostępni cały rok. Mamy bogatą ofertę programów weekendowych, specjalne degustacje wina oraz wycieczki po winnicy Kövesdi. Wszelkie aktualności znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.

DOM WINA SZEDMAK to również nasz dom więc nie krępuj się zapukać do naszych drzwi! Tarcal to gościnne miejsce więc na pewno nie wyjedziesz z pustymi rękoma.

Rodzinna winiarnia Szedmak Borhaz w Tokaju

Jesteśmy winiarzami z pierwszego pokolenia ale w naszym winie znajdziesz wiedzę, doświadczenie i pasję pokoleń Węgrów z Tokaju.

Ponieważ Winiarnia Szedmak to też nasz dom, śmiało zapukaj do drzwi.
Zapraszamy do nas w każdej chwili również z psami, rowerami i małymi dziećmi! Nie wyjeżdżaj z Tarcal z pustymi rękoma!

Zobacz film o naszej winnicy

5 +1 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Winiarnię Szedmak nie tylko gdy jesteś w okolicy:

W DOMU WINA SZEDMAK poznasz historię i produkcję tokajskich win, ale też obejrzysz fotografie prezentujące Pogórze Tokajskie.

——–

Spróbujesz najsłodsze grona aszu, z których powstają wyśmienite wina.

——–

Kupisz dobrej jakości wina w korzystnej cenie.

——–

Jesienią zapraszamy na winobranie w najlepszych winnicach w Tarcal.

——–

Oprócz klasycznych degustacji win tokajskich, oferujemy degustacje specjalne przygotowane pod potrzeby klienta.

 

Czekamy na Ciebie w przyjaznym, rodzinnym otoczeniu!

Mieszkamy na piętrze DOMU WINA SZEDMAK, więc miłośników wina witamy zawsze w progach.

Szedmak winiarnia

6 Must-Visit Wineries in Tokaj Hungary

Planning to visit the wineries in the Tokaj wine region of Hungary? We know just how difficult it is to put together a wine tasting trip to this area. Although it’s one of the most well-known wine regions in Hungary, there isn’t a lot of information available for those wishing to visit.

Tokaj Szedmak

Jak dobrze rozpocząć sezon? Winnica Szedmak Borhaz w Tokaju

Nie lubisz daleko latać lub w ogóle nie lubisz latać? Nie potrzebujesz palm i piaszczystej plaży? Do szczęścia wystarczy Ci odrobina ciepła, piękny widok i mili ludzie wokół? Takie miejsce odnajdziesz całkiem niedaleko bo w Tokaju na Węgrzech.

winnica Szedmak Węgry

Film z Szedmak Borhaz. Zobacz winobranie w Tarcal. Poznaj z bliska cuda Tokaju

Winobranie w Szedmak Borhaz w Tarcal się zbliża, bo rok 2018 przejdzie do historii zapewne jako rok wyjątkowy. Choć już mamy kilka wiosen to nie pamiętamy by za naszego życia lato było tak obłędnie gorące. Żniwa w Polsce szybciej o miesiąc a zbiory w Tokaju szybsze o nawet dwa miesiące.

dom winny Szedmak

Dom Winny Szedmak Borhaz – Tokaj
– czego nie wiecie a warto …

Jaki może być najpiękniejszy moment roku jak nie wiosna, gdy po zimie wszystko budzi się do życia. Gdy w Polsce wszystko prezentuje się pięknie to w Tarcalu leżącym zaledwie kilkanaście kilometrów od stolicy regionu Tokaj, przyroda wygląda jak na sterydach.

szedmak-sandor-szalonewaliczki

Tak blisko, tak daleko… Tokaj cz.1

Nie wiemy jakie jest Wasze wyobrażenie o regionie Tokaj ale my mieliśmy przed oczami bezkresne zielone winnice, paprykowe pola, malownicze domki pośród wzgórz. Od dawna chcieliśmy odwiedzić piękną, węgierską krainę – najlepiej w porze winobrania. Trafiła się okazja, szybka decyzja, pojechaliśmy.

szedmak-sandor-szalonewaliczk2i

Gdzie wino to sztuka – Tokaj cz.2

Pokaż mi swoje ASZU a powiem Ci kim jesteś? To chyba najprostszy sposób aby podkreślić jakie znaczenie ma to wino dla Węgrów. Ambicją każdego producenta jest stworzenie najlepszego ASZU pełnego słodyczy i zrównoważonej kwasowości. A to już nie jest banał.

national-geographic

Kury, kaczki, droga na Miszkolc

Cóż, świat nie zawsze jest idealny. I czasem, by dostać się na Węgry trzeba po drodze zmierzyć się ze stadem wściekłych kaczorów, czasem – o piątej rano – wygrać nierówny bój ze sztucznym słoniem. Czasem na przeszkodzie staje nieuczciwa rzeczywistość i kręta droga, która wiedzie cię przez połoniny, gdzieś hen za Stasiukiem, a nawet dalej.

winesofa

The Heart of the Kövesd Cellar Row

Pokaż mi swoje ASZU a powiem Ci kim jesteś? To chyba najprostszy sposób, aby podkreślić jakie znaczenie ma to wino dla Węgrów. Ambicją każdego producenta jest stworzenie najlepszego ASZU pełnego słodyczy i zrównoważonej kwasowości. A to już nie jest banał.

Tnacolomedve-1 (1)

Bemutatkozik: Szedmák Pince

Legutóbbi látogatásom egyik fő apropója pár tarcali kisborászat meglátogatása volt. Ahogy Bodrogkeresztúr felől, a Tokaji-hegyen át beérkezünk Tarcalra, jobb kéz felől egy csinos kis apartmant, panziót látunk: nagy társasággal érdemes felkeresni őket; a temető előtt bal kéz felől pedig egész hosszú pincesort látunk. Jegyzett borászat csak elvétve van köztük, lengyel kamion annál sűrűbben fordul meg a közelben

nasze

GALICJA VINCIT OMNIA!

Takich chwil się nie zapomina! To był już IV Międzynarodowy Galicyjski Konkurs Win – Galicja Vitis 2014, który tym razem odbył się w Łańcucie. Bo w Łańcucie odbywa się zawsze! I chyba wszystkim uczestnikom leżało na sercu owo „zawsze”, bo żegnali się, jak zwykle: „Do zobaczenia w przyszłym roku!” – używając wszystkich środkowoeuropejskich języków, bo sędziowie z tych krajów dominowali w jury.

TG_161024_NatGeo_TAT_Wegry_2786-1000x453

Kury, kaczki, droga na Miszkolc

Cóż, świat nie zawsze jest idealny. I czasem, by dostać się na Węgry trzeba po drodze zmierzyć się ze stadem wściekłych kaczorów, czasem – o piątej rano – wygrać nierówny bój ze sztucznym słoniem. Czasem na przeszkodzie staje nieuczciwa rzeczywistość i kręta droga, która wiedzie cię przez połoniny, gdzieś hen za Stasiukiem, a nawet dalej.

rolunk-kulfold (1)

Szedmák Winery - The Heart of the Kövesd Cellar Row

“Let us stop here for a second; it is my fault that I had the impression I knew the region like the back of my hand but I had to realize that it is only the tip of the iceberg I really know. I cannot be grateful enough for the Szedmák family for opening my eyes.”